Święto to obchodzone jest od 1993 roku, jego pomysłodawcą jest Tom Hennessy - założyciel fundacji zajmującej się obalaniem stereotypów dotyczących przewlekłych chorób immunologicznych i neurologicznych. Dzień upamiętnia rocznicę urodzin Florence Nightingale, twórczyni nowoczesnego pielęgniarstwa, u której rozpoznano to schorzenie.
Współczesne pielęgniarki są jej następczyniami; gdyby nie one, to pobyt w szpitalu byłby nie do zniesienia.
W związku z powyższym, dzień 12 maja ustanowiono także Międzynarodowym Dniem Pielęgniarek
12 maja odbyła się we Włocławku Ogólnopolska konferencja naukowa - Problem wypalenia zawodowego pracowników bibliotek w dobie pandemii.
Biblioteka to nie tylko książki w „szarych okładkach” i „bibliotekarki w kokach i okularach” jedynie udostępniające/y zbiory, to także miejsce
spotkań, dialogu, informacji, integracji nauczycieli różnych specjalizacji, współpracy z wychowawcami i pedagogiem szkolnym.
Biblioteka uczestniczy w rozpoznawaniu potrzeb, wiedzy i kultury uczniów. Biblioteka szkolna inspiruje, animuje, edukuje, kreuje, wdraża wysokiej jakości przedsięwzięcia. Bibliotekarze szkolni rozwijając działalność biblioteki, w pełni przyczyniają się do wykorzystania potencjału szkoły.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz